Avukatlık Olana Kredi veren Bankalar

Avukatlık Olana Kredi veren Bankalar
14 Mart 2018 tarihinde eklendi, 3 kez okundu.

Kredi ihtiyacı olan pek çok insan geçmiş bankacılık faaliyetleri nedeniyle kara listede olabilir. Bu durum sonucunda sicili bozulur ve haklarında yasal takip kararı alınarak icralık ya da avukatlık olabilirler. Peki, avukatlık olanlar nasıl kredi çekebilir? İşte bu sorunun yanıtını makalemizde fazlasıyla bulabileceksiniz.

Avukatlık/İcralık Olanlara Kredi Verilir Mi?

Normal şartlar altında kara listede bulunan, sicili bozuk olan herhangi birinin bankalardan kredi çekmesi mümkün değildir. Bir bankaya olan borçlarını ödemek niyetiyle başka bankalardan kredi çekmek isteyenler, genellikle olumsuz yanıt alırlar. Avukatlık olanların yasal takibe düşmesi ile birlikte bankalardan kredi alma şansı kalmadığı için çoğunlukla yasal olan finans şirketlerinden ya da yasal olmayan bir şekilde kredi veren kişilerden kredi almaktadırlar. Kredi notu düşük olanlar, sicili bozuk olanlar, kara listede olanlar ve avukatlık olanlar bankalardan herhangi bir kredi alamadıkları zaman faiz oranları yüksek olan, senet karşılığında kredi veren kişi ya da kurumlara yönelebilmektedirler.

Yüksek faiz oranları doğrultusunda avukatlık olana kredi veren pek çok kurum ya da kişi bulunabilir. Ancak ileriki dönemlerde ciddi finansal sıkıntılar ile karşılaşmamak adına öncelikle yapılması gereken, bankalara olan borcunuzu bankalar ile görüşerek ve bir plana bağlı olarak ödemenizdir. Bankalar da müşterilerinin var olan borçlarını bir şekilde geri almak için belirli şartlar altında borçları yapılandırma yoluna gitmektedir. İcralık olana kredi imkânından önce bu yöntemi seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Avukatlık Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan çekmiş olduğunuz herhangi bir kredinin geri ödemesini yapmadığınız takdirde bankalardan ilk uyarıyı alırsınız. Bu uyarılara rağmen herhangi bir ödeme yapmayan kişilerin borçları temerrüde düşerek borç sahibi için yasal takip süreci başlatılmaktadır. Borç sahibi ya da kefili için başlatılan bu süreçte borcun tahsili için kişi ile ilgili tüm işlemler avukata devredilir. Bu süreç içinde bankaya olan borcunuz, avukatlık olur. Bu durumda borcunuz icralık olacaktır. İcra takibine düşen borcun ödenmemesi durumunda ise icra işlemi başlatılmaktadır.

Avukata giden kredi borcunuz, mahkeme tarafında alınan kararla icralık olur. Sonrasında mahkeme kararı ile borç sahibine ya da kefile icra emri gönderilir ve bu şekilde kişinin borcu tahsil edilmeye çalışılır.

Daha önce bankalara olan borcu avukatlık olan ve bu borcun tahsili icra yolu ile sağlanan kişilerin yapmış olduğu kredi başvuruları anında red edilir. Çünkü daha önce bankalara olan borcunu ödemeyen bir kişinin her hangi bir dayanağı olmadığını bilen bankalar, bu kişilerin alacağı krediyi de geri ödeyemeyeceğini bilirler.

Borcundan dolayı yasal takibe takılan ve avukatlık olan kişilerin, sonraki süreçlerde kolaylıkla kredi çekebilmeleri adına bankacılık profilini düzeltmesi gerekir. İcralık durumunda olan bir kişi öncelikle borcunun olduğu banka ile görüşerek var olan borcunun belirli bir vade ve taksit imkanı ile ödenmesini talep etmelidir. Bankalar da borçlarını hiç ödemeyen ama ödemek için bir şans isteyen kişiler için kredi borcuyapılandırma fırsatı sunmaktadır. Avukatlık olana kredi imkanın doğması için bu fırsatı değerlendirerek kredi notunuzu yükseltebilir, kara listeden çıkabilir ve sicilinizi düzeltebilirsiniz. Bu sayede avukatlık olmuş olsanız dahi ileriki süreçlerde kredi çekme imkanınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Online Kredi Başvurusu için En İyi 5 Banka Önerisi başlıklı makalemizde güncel bilgiler verilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartı İle İnternet Alışverişi
Kredi Kartı İle İnternet Alışverişi

İş hayatına atılan kesimlerin artması ile pek çok kişi sigortalı olarak çalışmaya hali ile de maaşlarını banka aracılığı ile almaya...

Kapat