Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar
10 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Kişiler, aldıkları kredi veya kredi kartı borçlarını bazı nedenlerden dolayı ödeyemediğinde kredi taksitleri üst üste birikir ve bu ödemeler yasal süreyi fazlasıyla geçer. Bu borçlar daha sonra yasal sürece sebebiyet verir. Böyle bir durumda kişiler, ödeyemedikleri borçlar için idari takip süreciyle karşılaşırlar. Bankalar da böylesi durumlarda borç transfer kredisi ile kişilere borç vererek diğer bankalara olan borçların kapatılmasına imkân tanımaktadır. Borç transferi kişiler için son derece mantıklıdır. Çünkü ayrı ayrı olan borçlarınız bir araya toplanır ve uzun vadeler ile borcunuzun ödenmesi sağlanılır.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç transferi, var olan borçların başka bankaya aktarılmadan önce borç alınacak bankanın faiz oranları da eklenerek kredi çekilmesi ve borçların tamamıyla bir banka altında toplanmasıdır. Borç transferinde borcunuzun olduğu banka ile önceden görüşme yapılır ve anlaşma sağlanılır. Borç transferlerinde yapılan harcamalar bankaların kendi bütçelerinden kesilmektedir. Borç transferleri, genelde borç transferi veren bankaların menfaatine olduğu için bu talebiniz olumlu olarak karşılanmaktadır.

Özellikle kredi kartı borcu yapılandırmak isteyenler için birçok banka borç transfer kredisi sağlamaktadır. Borç transfer kredisi başvurusunda bulunan kişiler için bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşmede yeni ödeme planları ile kişilerin istedikleri kadar vadede borç transferinden yararlanabilmektedirler.

Borç Transferi Hangi Şartla Altında Gerçekleşir?

Borç transferinin yapılabilmesi için bazı şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Borç transferin için kullanılan ve ödemekte zorluk çekilen kredinin ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ya da taşıt kredisi olması gerekir. Konut kredisini için borç transferi yapılmamaktadır. Borç transferinde diğer bankaya olan borcun hepsi borç transferi yapan banka tarafından ödenmektedir. Borç transfer yapılırken yapılan EFT işlem ücreti alınmamaktadır. Borç transferi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan biri de bor transferin işleminde dekontun alınmasıdır. Bankalar arasındaki anlaşmazlıların sizleri etkilememesi için taşıt ve ihtiyaç kredisindeki borç transfer işlemi sonrası dekont almalısınız. Ancak kredi kartı borcunun ödenmesinde böyle bir dekontun alınması mümkün değildir.

Borç Transferi İçin Gerekli Belgeler

Borç transferi ile var olan borçlarını tek bir banka altında toplayarak düzenli bir ödeme yapabilirsiniz. Uzun vadeli ödeme planlarına sahip olabileceğiniz borç transferi için gerekli belgeler nelerdir?

Borç transferi kredisi almak için nüfus cüzdanınızı, adres ve ikametgah kağıdı, düzenli bir gelirinizin olduğunu gösteren maaş bordrosu veya doküman ve son 3 ay içerisindeki kendi ismine kayıtlı olan elektrik, doğalgaz ya da su faturası gerekli olmaktadır.

Borç Transferi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç transferi veren bankalar hangileridir diye merak edenler için aşağıda borç veren bankalar listesini sizler için derledik.

  • QNB Finansbank
  • Vakıfbank
  • Şekerbank
  • Odeabank
  • Akbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Burganbank
  • Denizbank
  • Halkbank sizlere borç transferi konusunda kredi verebilecek bankalardır.

 

Bir önceki yazımız olan POS Cihazı Nasıl Alınır ve POS Komisyonları? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Vergi oranlarının artması, otomobil fiyatlarının dalgalı bir hareket göstermesi, araç satışlarında geçtiğimiz yıla göre düşüşe sebebiyet verse de bireylerin kendileri...

Kapat