Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:03


Bankacılık sektörünün hızla gelişmesi ve bankalar arasındaki rekabet şüphesiz vatandaşlar için avantaj haline gelmektedir. Emekliler de bankacılık sektöründe bankaların en çok ilgi gösterdiği bir kesimdir. Öyle ki emekli bankacılığı adı altından birçok banka emekli maaşı promosyonları ile tüm emeklilerin kendi bankalarında işlem yapmalarını ve kendi bankalarını tercih etmelerini amaçlamaktadırlar.

Emekli bankacılığı son dönemlerde alt yapısı daha da sistemli bir hale gelmiştir. Örnek vermek gerekirse; Denizbank emekli bankacılığında emekli maaş müşterisi kampanyaları ve emekli maaş müşterisi avantajları adı altında birçok ayrıcalıktan yararlanma fırsatları doğurmaktadır. Bankaların birçoğu emeklilerin düzenli bir gelirinin olması, emeklilerin kredi ödemelerinde daha az sıkıntı çıkarması, emekliler için çok uygun avantajlar sunması nedeniyle emekli bankacılığına son dönemlerde daha fazla ilgi göstermektedir.

Emekli bankacılığının ortaya çıkması ile birlikte emeklilere kredi veren banka başta olmak üzere emeklilere altın veren banka, emeklilere avantaj sağlayan banka ile birlikte emeklilere faizsiz kredi veren banka tanımları her geçen gün bu avantajları sunan bankaların daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Bankalar da gelen bu taleplere aynı doğrultuda olumlu kampanyalar ile cevap vermektedir.

Garanti Bankası Emekli Kredi

Garanti bankası,  bir dönem emeklilere faizsiz kredi veren bir banka olsa da şu an için güncel kampanyasında 48 aya kadar 1,49 % gibi düşük faiz oranı ile kampanyalar sunmaktadır. Bu banka aynı zamanda emekli promosyonu olarak 450 TL vermektedir. Ayrıca 3 ayda bir maaş alan emekli müşterilerine uygun olarak bir ödeme planı da hazırlamaktadır.

Şekerbank Emekli Kredi

Şekerbank da emekliler için son derece düşük faiz oranlar ile kredi sunmaktadır. Şu anda Şekerbank emekli kredi faiz oranı %1,29 olup 48 ay vade seçenekleri mevcuttur. Şekerbank, emeklilerin kredi kullanımında ekstradan hiçbir masraf talep etmeyen bir banka profiline sahiptir.

İş Bankası Emekli Kredi

İş bankasında emekliler için kredi vade süresi 36 aya kadardır. Bununla birlikte İş bankasının güncel emekli kredi faiz oranı da %1.12 gibi düşük faiz oranıdır. İş bankası kredi kullanım tutarına istinaden 25 ile 250 TL arasında kredi masrafı tahsis etmektedir.

Denizbank Emekli Kredi

Emekli maaş transfer kredisi ve emekli maaşı kredisi, Denizbank’ın emekliler için sunmuş olduğu iki farklı kredidir. Transfer kredisinde %1.29 faiz oranı sunan Denizbank, emeklilerin başka bankadaki kredi borçlarını ödeyerek maaşlarını almak için 48 ay vadeli olarak kredi sunmaktadır. Emekli maaş kredisi için de %1.19 faiz oranının sunulduğunu belirtelim.

Ziraat Bankası Emekli Kredi

Ziraat bankası başta olmak üzere birçok banka geçmiş dönemlerde emeklilere faizsiz kredi veren banka konumundaydılar. Ancak şu anki güncel Ziraat Bankası emekli kredi kampanyasında 48 aya kadar %1.11 ve %1.16 faiz oranları ile krediler verilmektedir.

 


Bir önceki yazımız olan Krediden Sigorta ve Masraf Almayan Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir