Garanti Cepbank Havale ile Para Gönderme Nasıl Yapılır

Garanti Cepbank Havale ile Para Gönderme Nasıl Yapılır
20 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Garanti Cepbank Havale ile Para Gönderme Nasıl Yapılır Garanti Cepbank limiti Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? Garanti Bankası Cebe Para Nasıl Gönderilir hakkında geniş bilgilere yer verdiğimiz bu konumuzu okuyarak sizlerde bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Cepbank Havale ile Para Gönderme Nasıl Yapılır

Banka hesabı olmayanlara para nasıl gönderilir ? Garanti bankası hesabınızdan cep telefon numarasına para gönderme işlemi nasıl yapılır alıcının banka hesabı olmalı mı ? gibi birçok sorularınıza karşılık cevap vermeye çalışacağız.Garanti bankası cep telefonuna para gönderme birçok bankada olduğu gibi İnternet Bankacılığı sistemi ile belirli limitler dahilinde yapılmaktadır.

Garanti bankası Vadesiz Mevduat hesabınızdan dilediğiniz cep telefonu kullanıcısına para transferi yapabilirsiniz. Para göndereceğiniz kişinin aynı bankada yani Garanti bankası banka hesabı olmasına gerek yoktur. Gün içerisinde maksimum 500 TL para transfer limitiniz olacaktır. Belirtilen miktar üzerinde gönderilerinizi ancak ertesi gün yapabilirsiniz. Cebe havale işlemlerini yapabilmeniz için en az 20 TL olarak belirlenmiştir. Anlaşılacağı üzere 20 TL’nin altında para gönderimi yapılamayacaktır. Garanti bankası cebe havale için her işlemde ödeyeceğiniz işlem ücreti 1.5 TL olarak belirlenmiştir ve gönderici hesabınından alınmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse 20 ile 500 TL arasında yapacağınız tüm cep para transferlerinde + 1.5 işlem bedeli ödeyeceksiniz, toplamda 501 TL 50 kuruş olacaktır.

Başkasının cep telefonuna veya kendiniz için Garanti bankası cebe havale işlemini gerçekleştirebilmeniz için bankanızda bulunan mevduat vadesiz TL ya da avans hesabınızda para/limit olması gereklidir. Hesabınızda para yok veya avans kartınızda limit yoksa bu işlemi yapamazsınız. Bu işlemleri yapabilmeniz için internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz ve internet şubesini aktif kullanıyor olmanız gerekiyor. Eğer internet/mobil bankacılık şifrenizi bilmiyor, hatırlamıyor ya da hiç almadıysanız Garanti bankası’na başvurarak şifrenizi temin edebilirsiniz. Aksi taktirde bu işlemlerin hiçbirini gerçekleştiremeyeceksiniz. İnternet bankacılığı şifresi online ya da telefon ile verilememektedir. Bunun için şubenize gitmeniz ve gerekli formu doldurarak almanız gerekecek.

Para transferi ile ilgili konumuza tekrar değinelim ve adım, adım cep telefonuna para transferi nasıl yapabileceğimizi anlatalım. Garanti bankası resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra bireysel ya da kurumsal bankacılığa giriş yapınız. 1) havale işlemleri 2) cebe havale menülerini takip ederek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 2) Cebe havale menüsüne girdikten sonra 3) transfer edilecek paranın banka hesabını seçin (sizin banka veya avans hesabınız), 4) Para göndereceğiniz (ALICI) kişiye ait T.C. Kimlik numarasını 11 haneli olmak üzere ve cep telefonu numarasını başında “sıfır” olmadan 10 haneli olarak yazın ve gönder butonuna tıklayınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra parayı gönderdiğiniz kişinin cep telefonuna 2 dakika içerisinde bildirim raporu SMS ile gönderilecektir. Sms içeriğinde Gönderici Adı : size xx.xx tutarında para havalesi yapmıştır gibi kısa mesaj bilgisi iletilir.

Yanlış cep telefonu numarasına havale para gönderdim ne yapmalıyım?

Garanti bankası cebe havale ile yanlış kişilere ya da numaralara gönderilen para geri bir şartla geri alınabilir. Yanlış gönderdiğiniz veya doğru dahi göndermiş olsanız bile, alıcı parayı ATM’den şifreyi girip çekmediyse bu işlemi internet bankacılığınızdan yapabilirsiniz. Cebe para gönderir gibi aynı şekilde yukarıda belirttiğimiz sıralamayı takip ederek SORGULA/İPTAL seçeneği ile iptal edebilirsiniz ancak gönderim sırasında alınan 1.5 TL lik işlem ücreti iade edilmeyecek, gönderdiğiniz paradan düşülerek hesabınıza yatacaktır.

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Alınır Çekilir ?

Garanti Bankası Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir

Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Alınır Çekilir ? Gönderici Garanti bankası cebe havale işlemini yaptıktan sonra alıcıya giden sms bilgilendirme mesajında 6 haneli şifre bulunmaktadır. Gelen sms şifresi ile en yakın herhangi bir Garanti Bankası ATM’sine giderek gelen parayı kolay ve hiçbir kesintiye uğramadan çekebilir. Yapılması gereken işlemler ise Bankatmatik Giriş Tuşuna basmak, para çekme, cebe havale menüsü tuşlandıktan sonra ekranda gönderici ve alıcı adının girilmesini istenen bir istek ekranı çıkacaktır. Ekranda istenilen alıcı T.C. Kimlik numarası ve telefon numarasını 10 haneli olacak şekilde girilmelidir. Bu istenilen bilgiler eksiksiz girilmesi durumunda parayı nakit olarak ATM’den çekebilir.

Makalemizde anlamayamadığınız soru ve sorunlarınız varsa lütfen yorum yap kısmından bize bildiriniz.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme KBB Findeks Risk Raporu servisi hakkında bilgileri az çok duymuşsunuz diye tahmin ediyoruz. İhtiyaçlarınız ya da...

Kapat