İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
23 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 9 kez okundu.

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Patron bir patronun idaresi altında çalışmaya zorlandığında, işten ayrılmış ve dinlenme döneminden sonra yeni bir işe başladıkları iyi bilinir. Ülkemizde çalışan insanların yaklaşık% 50'si kendi işletmelerini kurmak istiyor ancak bu alanda yeterli rehberlik bulunmuyor. Bu yazıda " Bir iş kurmak isterim, ne yapmalıyım?" Sorusuna ayrıntılı bir cevap vereceğim. "

Ne yapacağını bilerek, yeni bir iş başlatmak için işinizden ayrıldınız, bu konuda yeterince bilgiye sahip misiniz? Yeni bir iş kurmaya karar verirken, aşağıdaki konuları göz önünde bulundurmanızı öneririz: 19659003] Neden yeni bir iş kurmak niyetindesin

Belki şimdiki işiniz bunalmış durumdadır, belki de işsizsiniz ve başınıza göre bir iş bulamıyorsunuz. Bu durumda, kendi işinizi yaratmak istememek, iş kurarken dikkatli olmak son derece normaldir ve ayrıntılı araştırma yapmaya değer. Önce, kendi işinizi yaratmak istediğinizden emin olun. Bu sorunun cevabı, işinizin ilerleyen aşamalarında sizin için büyük bir kaynak olacak. Hiçbir yolunuz olmadığı için bir iş kurmayı planlıyorsanız son derece temkinli ve çok fazla dikkati çekiyorsunuz demektir. Öte yandan, rüyalarınıza ulaşmak için yeni bir iş başlatmak istiyorsanız, masraflarınızı minimuma indirmeniz ve gerektiğinde sosyal maliyetlerinizi tutmanız önerilir

Ne yapacağınıza karar verdınız mı

Bundan önce, bu alanı düşünmek zorunda kaldı. Hayallerinizde yürüyor olduğunuzu düşünüyorsanız. Hayır, yapmazsan, yapabileceğini düşündüğün işleri seçin.

 • Ürün / hizmet maliyeti
 • Satış ve pazarlama maliyetleri [19659000] Sizden uzak bir iş kurmak isterseniz
 • Hukuki süreç maliyetleri (kayıt, vergi, sigorta, ilgili oda kayıt, muhasebe) , bir kez daha düşünmek faydalı olacaktır. Girmeyin ve anlamak istemediğinizi anlamayın çünkü sadece iş için çok para kazanabilirsiniz.

  Çalışmanız için bir plan hazırladınız mı

  Bir iş planı hazırlamadıysanız, özür dilersiniz, kaybedeceksiniz. İş planındaki kelimeler sizi korkutmaz. Çok detaylı hizmet planlarından söz etmiyoruz. İlk olarak, basit ve etkili bir iş planı yeterli olacaktır. Ardından gelişen işleme göre iş planına geçebilirsiniz. Her şeyden önce, iş planınız yalnızca bir veya birkaç sayfa olabilir.

  • Sattığınız ürünler veya hizmetler nelerdir
  • Mevcut ve potansiyel müşterileriniz kimlerdir?
  • Ürünlerinizin ve Hizmetlerinizin Fiyatları Nelerdir
  • İşinizi Oluşturma Giderleri Nelerdir?
  • Satış ve Pazarlama için Neler Yapıyorsunuz?
  • Pazar araştırması yaptınız mı? Sonuçlara neler oldu?

  Potansiyel müşterilerinizin kimler olduğunu açıkça biliyor musunuz?

  Eğer ciddi birikiminiz yoksa, büyük bir hedef kitleyi oynamadıysanız yararlı olacaktır. Çünkü piyasada çok sayıda rakip var. Bununla birlikte, bunun yerine niş olarak kabul edilen daha küçük ancak istikrarlı hedef kitlelere gitmek önemlidir. Örnekle açıklamak; Bir kafeteryorsunuz ve bir sürü içki satmak istiyorsunuz. Bunun yerine, işinizi tek başına çay ve çay satan bir kafeye dönüştürmek çok yararlı olacaktır.

  Örneğin, dünyayı, çay çeşitleri, çay bisküvi,

  Ürünlerin / hizmetlerin fiyatlandırılmasına dikkat edin. Kazanamayacağınız ürünler / hizmetler satmayın. Bu sizi olumsuz bir sonuç olarak geri getirecektir. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık planlarınızda hangi ürün veya hizmetlerden yararlanabileceğinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın. Satış grafiklerinizi her gün tutun ve ürünün veya hizmetin kaç satış sattığını ve ne getirdiğini not edin.

  İşletmenizi yaratacak başkenti buldunuz mu?

  Bu şimdiye kadar görmeniz gereken en kârlı ürün.

  Eğer kendi birikiminiz varsa, işinizi kurmak için hepsini olmasa da bazılarını kullanmanın en mantıklı yolu budur. Biriktirmezseniz, farklı bankalardan çekebilirsiniz. Bunun için hemen kredi bankasını okumanızı öneririz. İlk sermayenizi bulursanız ve işinizi açmaya karar verirseniz, mümkünse personelinizi kiralamayın. Bunun yerine, tanıdıklarınızdan yardım isteyin veya masrafları en aza indirgemek için seçenekleri özel / stajyer olarak düşünün

  Pazarlama ve reklam bilgileriniz var mı

  Eğer işiniz olmasa bile, kolayca oturamazsınız. Çünkü bir müşteri olmadan para kazanamazsın. Bu aşamada yaptığınız iş planında potansiyel müşterileri bulmak için adımlar vardır. Bu adımları izleyerek pazarlama tasarımınızı oluşturmanız gerekir. Potansiyel müşterilere nasıl ulaşacağınızı araştırın ve bu çalışmanın sonuçlarına dayanarak yolunuzu takip edin. Bu amaçla, kartvizitler kartvizitler, broşürler, gazeteler, İnternet reklamları, sosyal medya reklamları ve tanıdıklarıdır.

  Plan B'iniz var mı?

  Pazarlama bütçenize ilişkin planlarınız mı var?

  İyi iş yapmadığınızda Plan B'ye sahip olmak son derece önemlidir. Bazen elinizden geldiğince fazla satış yapamazsınız ve kazanamazsınız. Bu durumda, planınızı B harekete geçirin.

  Nehirlerinizi Biliyor Mısınız

  İşyerinizde oluşturmanız gerektiğini düşündüğünüz rakiplerini biliyor musunuz? Rakiplerin iyi analizleri, işin sonraki aşamalarında mümkün olduğunca sizi serbest bırakır. Hatalarınızı takip etmemek ve rakiplerinizden daha iyi hizmet sunmak gibi önemli başlıkların üzerinde bir avantaj elde edersiniz. Bu arada, avantajlı konumunuzu rakibinize karşı öne çıkarmak için gerekli önlemleri alabileceksiniz.

 • İş Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

  Bir önceki yazımız olan Ağrı'da evlere İş Veren Firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


  
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış.

  
  Sayfa başına git
  Önceki yazıyı okuyun:
  Ağrı’da evlere İş Veren Firmalar

  Ağrı'da evlere İş Veren Firmalar Sürekli değişen yaşam koşulları, yükselen maliyetler, sürekli değişmekte olan piyasa koşulları nedeniyle bazen ödeme yapamıyoruz....

  Kapat