İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları 2017

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:58


İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları 2017

İş fırsatları için fırsatlar

Ülkemizdeki birçok insan burada bir iş kurmak ve kazanç kazanmak istiyor. Bu kişilere hükümetimizin desteği ile KOSGEB aracılığıyla birçok kredi sağlandı. Bugün bir iş kurmak için birikimin olması son derece önemlidir. Zengin deneyime sahip bir kişi, bir işe başlarken ve sahip olduğu güvende başlayarak daha iyi hesaplamalar yaparak büyük bir adım atar. Girişimcilere sağlanan destek sayesinde biriken bile olsa tecrübe kazanmış olan KOSGEB'in işletmelerin işlerini geliştirmesi için çok fazla yardım ve desteği bulunmaktadır. Bu faizsiz kredi olanaklarından yararlanmak ve destek sağlamak için KOSGEB tarafından belirlenen şartlara uymak yeterli olacaktır. Bu konuda girişimcilik almak istiyorsanız öncelikle KOSGEB'in sağladığı desteğe bakmanız ve konuyla ilgili bilgi sahibi olan KOSGEB ile iletişime geçmenizi öneririz.

KOSGEB Eğitim Durumu

KOSGEB En önemli koşul, KOSGEB'in işyerinin açılması için verilen desteğin avantajlarından yararlanmak için hazırladığı eğitimden geçmeniz gerektiği. Bu fırsatlardan yararlanmak için uyguladıkları girişimcilik konusunda ücretsiz KOSGEB eğitimi ön koşuldur. Bu eğitim, Türkiye'deki tüm il ve ilçelerde aranan kişi sayısına ulaştıktan sonra gerçekleşir. Bu eğitim, ihtiyaç duyulan kişilere ulaşan tüm il ve alanlara verilecektir. Uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlarsanız, girişimci bir sertifika alacaksınız.

KOSGEB'in iş dünyası için ne kadar büyük destek sağladığı

2017 yılında KOSGEB, belirli koşullara ve ölçütlere tabi olmak kaydıyla, 18 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını desteklemeyi sürdürüyor. Bu fonlar şöyledir:

 • Kişi başına satış yeri açan 50.000 TL hibeler.
 • Bu krediye ek olarak Akbank ve Halbank, bu krediye 100.000 TL
 • TL tutarında faizsiz kredi sağlıyor ve Halkbank, bu krediyi faizsiz borç para sağladığında bir yıl süreyle sağlıyor

] KOSGEB'in KOSGEB'e Yayını İsteği

Birçok girişimci şimdi, krediyi kullanmak isteyenler için kendi işini açmaya ihtiyaç duyuyor. İstiyor. KOSGEB'in bu işi minimum maliyetle açma fırsatlarından yararlanmak çok yararlı olacaktır. Gerekli belgeleri doldurursanız ve gerekli şartları yerine getirebiliyorsanız, bu kredi fırsatlarından yararlanıp yardım alabilirsiniz. Bu kredilere başvurmak için ilinizde veya bölgede size en yakın KOSGEB Binası'na gidebilir, yetkili kişilerden ayrıntılı bilgi edinebilir ve başvurunuzu gönderebilirsiniz.

 • Girişimcilik Belgeniz,
 • Girişimcilik Belgeniz,
 • KOSGEB, Bilim, Sanayi Devrimi ve Teknolojisi Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir.
 • İş Planı,
 • İstediğiniz tüm belgeler KOSGEB binalarında gereklidir
 • Başvuran bir zanaatkar ise
  İş Yeri Açma Kredisi Fırsatları 2017


  Bir önceki yazımız olan 50.000 TL’ye Kadar Net Esnafın Haline Derman Kredi Vakıfbank’ta başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir