Kredi Kartı Alışveriş Faizi

Kredi Kartı Alışveriş Faizi
7 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Kredi Kartı Alışveriş Faizi hesaplama kredi kartıyla alışverişte faiz var mı alışveriş faizi nedir finansbank kredi kartı faiz oranları karşılaştırması kredi kartı nakit çekim faizi hesaplama kredi kartı alışveriş faiz oranı hesaplama finansbank kredi kartı alışveriş faizi alışveriş faizi vakıfbank finans kuruluşlarında hemen hemen hepimizin bir adet kredi kartı bulunuyor, peki ya kredi kartı alışveriş faizinden haberiniz var mı ? Konumuzda sizler için kredi kartı alışveriş faizi ve oranlarını araştırdık.

Kredi Kartı Alışveriş Faizi

Ülkemizde oldukça yoğun şekilde nakit para yerine kullanılan kredi kartları genellikle alışveriş yapmak için tercih ediliyor. Cüzdanımızda binlerce tl değerinde parayı taşımak yerine kredi kartı kullanıyoruz. Kredi kartı kullanımı hem pratik hemde güvenli oluyor. Kredi kartı ile yaptığımız alışverişlerde uygulanan faiz oranlarından haberiniz var mı? Daha önce Kredi Kartı Alışveriş Faizi hakkında bankanız bilgi verdi mi , muhtemelen hayır. O halde şimdi Kredi Kartı Alışveriş Faizi ne kadar ve faiz oranlarına bir bakalım.

Kredi Kartı Alışveriş Faiz Var Mı ?

Kredi Kartıyla alışverişler faizi var mı sorusuna çok sık rastlıyoruz. Öncelikle nakit çekimlerde olduğu gibi alışverişlerde de geçerli olmak üzere faiz oranları olduğunu söyleyelim. Kredi Kartı Alışveriş Faizi ortalama yüzde 1,84 olarak uygulanmaktadır. Peki ya ne kadar alışveriş yaparsak ne kadar faiz öderiz ? Örnek vermek gerekirse; 1.000 TL’lik alışverişlerimizde ödeyeceğimiz faiz tutarı 18,40 TL olacaktır. Bu hesabı şöyle de düşünebilirsiniz. 5 Bin liralık alışverişlerde yüzde 1,84 faiz oranı eklenerek aylık ödenecek ek faiz ücreti 5 x 18,40 = TL 92 TL olmaktadır.

Kredi Kartı ile Nakit Çekim Faizi

Kredi kartı ile nakit çekim faizi uygulanmaktadır ancak alışveriş için geçerli faiz oranından daha fazladır. Alışverişlerde uygulanan faiz oranı yüzde 1,84 iken nakit çekimlerde bu rakkam 2,34 lere çıkabilmektedir. Ayrıca, kredi kartı ile nakit çekim yaparken sadece faiz değil ekstra nakit çekim ücreti ve işlem bedeli uygulanıyor. Örnek vermek gerekise; kredi kartı ile nakit 1.000 tl çekerseniz toplam geri ödeyeceğiniz rakam 1.23,40 kuruş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir kredi kartı nakit çekim faizi hesaplama kredi kartı gecikme faizi iş bankası kredi...

Kapat