Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir
7 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir kredi kartı nakit çekim faizi hesaplama kredi kartı gecikme faizi iş bankası kredi kartı asgari ödeme tutarı hesaplama akdi faiz günlük mü aylık mı akdi faiz nedir bireysel kredi gecikme faizi hesaplama kredi kartı alışveriş faizi nedir gecikme faizi hesaplama formülü ile bilgileri sizler için araştırdık ve sitemize ekledik. Türkiye’de milyonlarca kişi faizlerden habersiz bir şekilde kredi kartı kullanıyor. Kredi kartı borcu ödenmezse ne kadar faiz gelir bunu biliyor musunuz? Öğrenmek için hemen konumuza geçelim.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir

Türkiye’de milyonlarca insan nakit para yerine daha güvenli olduğu için kredi kartı kullanıyor ancak faiz oranlarını bilmeden kullanıyoruz. Bankaların genellikle kredi kartı faiz oranları aynıdır. Bugün sizler için Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir konusuna değinerek detayları inceleyeceğiz.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne kadar Faiz Gelir: Kredi kartı kullanımına ve ödenmesi gereken toplam tutara göre faiz oranları değişmektedir. Türkiye bankalarında kredi kartı faiz oranları genellikle %2,34 olarak belirlenmiştir. Alışveriş ve nakit çekimlerinizde günlük faiz işleme başlayacaktır. Örnek vererek devam etmek gerekirse hesabımızı yapalım. 10.000 TL kredi kartı borcunuz var ve ödemediniz bu durumda faiz oranı %2,34 olarak işleme alınacaktır. 10.000 TL’lik kredi kartı borcunuz için ödeyeceğiniz aylık faiz oranı 184,00 TL olacaktır. Faiz oranları yüzde 2,34 olduğu için bunu kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Hesaplama formülü : 10.000 / 2,34 yaparak sonuca ulaşabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak gerekirse ; 3,750 TL limitli kredi kartınız var ve borcunuzu ödemediniz ne kadar faiz gelir bakalım. 3,750 TL / 2,34 yaparak hesaplamaya başlıyoruz.

Örnek Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama

Kredi Kartı Limiti Dönem Borcu Ödenen Dönem Borcu Ödenecek Gecikme Tutarı
10.000 TL 5.000 TL 1.000 TL 91 TL
10.000 TL 5.000 TL 2.500 TL 55 TL
10.000 TL 5.000 TL 4.000 TL 22 TL

(Not: Tablomuzda yer alan örnek hesaplamalarda kredi kartı alımı üzerinden bir yıl geçtiği varsayılmıştır.)

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı

Kredi kartı asgari ödeme tutarı , toplam borcunuza göre değişmektedir. Bunun için net bir tutar söylememiz mümkün değildir ancak kredi kartı asgari ödeme hesaplama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz örnekle hemen hesaplamaya başlayın. Örnek : 10.000 TL toplam borcu olan kredi kartınızın asgari ödeme tutarı 3.000 TL olacaktır. Ana borcunuzun %30’u değerinde ödeme yapmalısınız. Hesaplama : 10.000 / 30 = 3.000 TL – 5.000 / 30 – 1,500 TL rakamı elde edeceksiniz. 3 ay boyunca asgari ödeme yaparak kredi kartı borcunuzu öderseniz 4. ay başında kredi kartınız nakit çekime kapatılacak ve sadece alışverişlere açık kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cebe Havale iptal Etme başlıklı makalemizde güncel bilgiler verilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Cebe Havale iptal Etme Garanti Bankası Cebe Havale iptal, Ziraat Bankası Cebe Havale iptal, TEB Cebe Havale iptal , Yapı kredi Bankası Cebe Havale iptal, İş Bankası cebe havale iptali nasıl yapılır
Cebe Havale iptal Etme

Cebe Havale iptal Etme cebe havale yapı kredi cebe havale iş bankası cebe havale ziraat akbank cebe havale garanti cebe...

Kapat