Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir?

Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir?
26 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Kredi notu, kişilerin bankalarda kredi veya kredi kartı talep ettiklerinde bankaların göz önünde bulundurduğu kişinin geri ödeme performansı olarak nitelendirilebilir. Kredi notunun yüksek olması başvurduğunu kredi veya kredi kartı talebinizin olumlu sonuçlanması anlamına gelir. Bu yüzden birçok insan kredi notu yükseltmenin yollarını aramaktadır.

Kredi notlarının hemen düzeltilmesi gerçekten çok zor olmaktadır. Bununla birlikte kredi notunun 1 ay gibi kısa sürede istenilen seviyede düzeltilmesi de son derce zordur. Özellikle çok riskli gruplarda yer alan kişilerin kredi notu bir ay gibi kısa sürede ne kadar iyileşme gösterse de bankalar sizlere kredi verebilmek için düzenli bir iyileşmenin olmasını beklemektedir. Kredi notunuz bir anlamda güven notu olarak değerlendirildiğinde bankalar, sizlerin bankacılık işlemlerinizde güvenilir olduğunuza emin olmak istemektedirler.

Bankalar ile olan sıkıntılarınızın devamlılık göstermesi kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir. Hal böyle olunca kredi notu düşen kişiler, bankaların ürünlerini kullanmakta ciddi sıkıntı yaşayabilirler. Ancak kredi notu yüksek veya bankalar tarafından tatmin edici ise, bankaların ürünlerini kullanmanı son derece kolaylaşacaktır. 1900, kredi notunun en yüksek puanıdır. Bu puana yaklaştıkça kredi notunuz artarken; 0’a doğru yaklaştıkça da kredi notunuz düşecektir. Bu yüzden bankacılık işlemlerinde üst düzey bir gayret göstererek kredi notunuzu en yüksek seviyede tutmalısınız. Böylece kredi veya kredi kartı başvurularınız olumlu değerlendirilir ve nakit ihtiyacınızı kısa sürede karşılamış olursunuz.

Kredi Notu Düşük Olanlar Ne Yapmalı?

Kredi notum düşük ne yapmalıyım? Diye soran ve bu konuda araştırma yapan birçok insan var. Kredi notunuzun düşük olmasının sebepleri; ödenmemiş borçlarınızın olması, geciken taksitler gibi ödeme planlarına uyulmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumdan kurtulmak ve kredi notunuzu yükseğe çekmek için ödenmemiş borçlarınızı bir an önce ödemelisiniz. Bununla birlikte taksitlerinizi gününde ödemeniz kredi notunuzda iyileşme görülmesini sağlayabilir.

Sürekli olarak yapılan kredi başvuruları da kredi notunuzu düşürebilmektedir. İhtiyacınız olmadığı halde sürekli kredi başvurusu yapmanız ve başvurularınızın olumsuz sonuçlanması bankaların havuzlarında sizlerin güvensiz olarak nitelendirilmesine neden olmaktadır. Bu yüzden sık sık ve hayali kredi başvurusu yapmaktan kaçınmalısınız.

Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunu en hızlı nasıl yükseltilir? Diye merak edenler için, kredi notlarının istenilen seviyeye ulaşması için ciddi bir zaman ihtiyaç duyulduğunu belirtelim. Kredi notu yükseltme çalışmalarınızı bankalarınız aracılığı ile yapmanız sizlere güven profili olarak dönecektir.  Bu yüzden bankacılık işlemlerinizdeki düzeltme çalışmalarınızı kısa sürede bankanın direktifleri ile de yapabilirsiniz.

Kredi notu, bankalar tarafından kredi kayıt bürolarına bildirilmektedir. Aylık olarak alınan bu bildirimler, her aya güncellenebilmektedir. Bu yüzden kredi notunuzu en hızlı bir ay içinde yükseltebilirsiniz. Tabi, kredi notu yükseltmek için kullandığınız bankacılık ürünlerine sadık kalmalı ve ödeme planınıza harfiyen uymalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Neden Çıkmaz Sorusuna Verilebilecek 30 Net Cevap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ATM’de Şifreyi 3 Kez Yanlış Girersem, Ne Olur?

Alışveriş yaparken banka veya kredi kartınızın şifresini 3 kez yanlış girmeniz halinde kartınız bloke olabilmektedir. Kartın bloke olması ile de kartınız kullanıma...

Kapat