Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Teknikleri 2017-2018

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Teknikleri 2017-2018
4 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Teknikleri 2017-2018 kredi notunu hızlı yükseltme kredi notu yükseltme taktikleri kredi puanı yükseltme hilesi kredi notu yükseltme hilesi kredi puanı kaç olmalı findeks kredi notu yükseltme kredi puanım kaç kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim ile ilgili sizlere detaylı yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bankaların kredi notu değerlendirme ve araştırmalarında daha fazla ön plana çıkmasını sağlayan ve KKB’nin Findeks’i faaliyete geçirmesi sonucunda günümüzde kredi notunun daha önemli hale geldiği anlaşıldı. Kredi notu düşük olduğu için bankalar ile finansal ortaklık çalışması yapamayan yani kredi çekemeyen veya kredi kartı alamayan kişiler de kredi notunun nasıl yükseltecekleri hakkında araştırma yapmaya başladılar. Şimdi sizlere kredi notunuzu en hızlı ve kolay şekilde nasıl yükseltebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Teknikleri 2017-2018
Daha önce kredi kartı kullanımınız ya da kredi kullanımız varsa ve ödeme sorunları yaşıyorsanız borçlarınızı banka ile anlaşarak yapılandırmaya gidin.

Bankalar gecikmeli ödeme yapan müşterileri sevmelerine rağmen, kredi notu için pek iyi yöntem değildir. Ödemelerinizde gecikmeler olduğu sürece kredi notunuz yükselmeyecek ve aksine düşüş gösterecektir. Düzenli ödeme yapmaya özen göstermeniz halinde kredi puanınız aydan, aya yükselişe geçecektir.

Konumuzda belirteceğimiz yöntemleri uygulayarak kredi notunuz çok düşmeden yapmanız gereken ise ödemelerinizi fazla geciktirmeden gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde çalıştığınız bankalar kredi kartı ve kredi gibi taleplerinizi ödeme düzensizliği nedeniyle olumsuz sonuçlandıracaktır.

Kredi kartı borcunuz var ve ödeyemiyorsanız bu durumda yapılacak en iyi yol ise kredi çekmektedir. Düşük faizlerle uzun vadeli kredi çekerek, kredi kartınıza ait toplam borcu ödeyerek kredi puanınızın yükselmesinde büyük etken sağlayacaktır.

Ödemelerinizi yaptıktan sonra, aylık kredi ödemelerinizde bütçenize, yani maaşınıza göre yapılandırmanız sizi finansal olarak yormayacaktır.

Banka borçlarınızı aylık gelirlerinize göre ayarlamalısınız. Kredi çektiyseniz ve ödemelerinizi bütçenizi aştığı için düzenli ve zamanında ödeyemiyorsanız, kredilerinizin vade taksitlerini uzatmalısınız. Vadeyi uzatmanız durumunda toplamda ödemeniz gereken kredi tutarı faizi ile birlikte artacak ama aylık ödeme tutarınız düşecektir. Yapacağınız bu işlemde aylık ödemelerinizi daha düzenli yapabilecek ve kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaksınız.

Kredi kartı borçlarınız için bankalar esnek faiz oranlı kredi sunuyor

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? sorusuna ek olarakta esnek faiz oranlı kredi. Birden fazla kredi kartı kullanıyor veya kredi çektiyseniz, aylık ödemeleri sizi zor duruma düşerebilir ya da gelir-gider takviminizin uymadığı zamanlar olabilir ve bu durumda ödemeleriniz gecikebilir. Bu tarz durumlarda kredilerinizi veya kredi kartlarınızın borcunu tek bir kredi çekerek birleştirebilir ve tek bir bankaya borçlanarak aylık düzenli ödemeler ile kolaylaştırabilirsiniz. Bu işlemi yaparken vadeyi olabildiğince uzun tutmanız sizin için iyi olacaktır. Uzun vadeli kredi işlemlerinde faiz oranı artacak ancak ödenmesi gereken aylık tutar düşecektir. Böylece düzenli ödeme yaparak bütçenizide kontrol altına almış olacaksınız.

İpotek ederek kredi notunuzu ve limitinizi yükseltebilirsiniz

Adınıza kayıtlı taşınmaz gayrimenkul yani ev, arsa veya aracınız varsa bankalara ipotek ederek taşınmazınızın fiyat değerinin %80 oranına kadar para çekebilirsiniz. Bu durumda kredi veya kredi kartı gibi diğer borçlarınızı tek bir bankadan 48 ay vade ile düzene sokabilirsiniz. Ancak ihtiyaç kredisi gibi ipotekli ihtiyaç kredisininde ekstra maliyetleri mevcut. İpotek karşılığında kredi kullanacaksanız, 500 TL ile 600 TL arasında ekspertiz ücreti ve 200 TL ile 300 TL arasında değişen ipotek masraf ücretleri olarak yaklaşık 800 TL ihtiyaç kredilerine göre fazladan ödemeniz gereken masraflar çıkacaktır.

Son ödemeyi geçirmemelisiniz!

Eğer kredi notunuzu yükseltmek ve karalisteye girmek istemiyorsanız bu çok önemli altın kuraldır. Kredi ve kredi kartınızın son ödeme gününü geçirirseniz anında kredi notunuz düşmeye başlayacaktır. Bu yüzden olumsuzluklarla karşılaşmamak için son ödeme günün geçirmeden düzenli ödeme yapmalısınız. Kredi ödemelerinizin gününü gelirinize göre ayarlamalısınız. Örn: Her ayın 5’inde maaş alıyorsanız, kredi ödemenizi her ayın 2.haftasına ayarlayın. Bu sayede elinize para geçtikten sonra rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz.

2- Yasal takibe düşen kredi borçları durumunda yapılması gerekenler

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? sorusuna en önemli faktör Kredi kartınız veya banka kredi borçlarınız idari takibe ya da yasal kanuni takibe düştüyse, öncelikle takibe alınan borçlarınızı kapatmalısınız. Yasal veya idari takipte bulunan borçlarınızın tamamını ödemediğiniz taktirde kredi notunuz yükselmez aksine düşerek finansal işlem yapmanızı da engelleyecektir. Kredi borçlarınızı erken kapatma yöntemi ile ödeyerek kapatırsanız bankaların size özel faiz indirimi uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Eğer takibe giren kredi borcunuz var ve kapatmak istiyorsanız kredinizin takibe alındığı banka ile görüşerek yapılandırma talebinde bulunmalısınız. Bu durumda genellikle bankalar avukatlarına verdikleri için sizinle irtibata geçerek yapılandırma seçenekleri sunacaklardır. Avukatlar ile yapılacak görüşmelerde pazarlık geçerlidir ve mutlaka pazarlık yaparak ödemenizi en az tutara düşürmeye çalışın. Özellikle taksilendirme ve faiz indirimi konusunda ısrarcı olun. Bu sayede size ve bütçenize uygun ödeme seçenekleri sunulacaktır ve faiz indirimi sağlanacaktır ve Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Teknikleri arasında olan bir durumdur.

Borç yapılandırmalarında vadeyi uzun tutun
Bankalar, borcunuzdan dolayı kredi takibine düşürmeden önce veya düştükten sonra da kredi taksitlendirme önerisi için size tekliflerde bulunabiliyor. Taksitlendirme süreçleri tamamen size uygun olacak şekilde tasarlanmış ve pazarlığa açık bırakılmıştır. Banka veya avukatlar ile görüşmelerinizde ısrarcı şekilde vadeyi uzatmak istediğinizi ve ödeme gücünüzün vadelere uygun şekilde olacağını söyleyin. Talepleriniz makul ve uygun ise bankaların coğu bu konuda yardımcı olacaktır. Siz ödeme yapmaya başladıkça Kredi Notunu Hızlı Yükseltme şansınızda hızla artacaktır.

Bankalar kişi kredileri için takibe düşürmek istemiyor

Bankaların sizi icraya vermeleri ya da takibe sokmalarını istemiyor olmasıda bilinmiyor. Borçlarınız nedeniyle sizi takibe almak istemez ve icra başlatmak istemezler. İstememe nedenleri ise batık oranı fazla ve riskli kredi v arılığının piyasada finansal olarak bankaya olan güveni azaltır ve müşteri kaybına yolmasına neden olmasıdır. Diğer taraftan takibe düşmüş kredilerin ödemelerini almak çok uzun ve zor olduğu için bankalar için bu durum zarar kalemi olarak geçmektedir. Bu yüzden, kredilerinizi kontrol ederek takibe düşmeden yapılandırmanız sizin ve bankanız adına faydalı olacak ve aynı zamanda size ödeme kolaylığı sağlayacak faiz indirimi ve vade seçenekleri sunacaklardır. Kredi borcunuzun yasal takibe düşmeden önce yapılandırılarak ödenmesi kredi notunuz açısından ciddi anlamda önemli rol oynuyor.

3- Kredi borcu ve takibini ödedikten sonra uygulanabilecek yollar

Krediniz takibe girdikten sonra borcunuzu kapatmış olsanız dahi kredi notunuz riskli olarak çok düşük olacaktır. Bu nedenle halen riskli müşteri kategorisinde olacaksınız. Kredi notunuzun yükselmesi için bankalarlarla tekrar düzenli olarak çalışmaya başlamadan kredi puanınız yükselmeyecektir. Kredi puanınızı yükseltmek için yapabileceğiniz seçenekler;

Kredi Notunuzu yükseltmek için Düşük limitli kredi kartı almaya çalışın

Yasal takibe giren kredinizi kapattıktan sonra bankalara kredi kartı başvurusu yaparak yeni ve düşük kredi kartı almaya çalışın. İlk başvurularınızda bankalar kredi başvurunuzu rededebilir ancak maaş aldığınız banka size öncelik tanıyacaktır. Maaşınızı hangi bankadan alıyorsanız o bankaya müracaat etmenizde yarar var. Banka hesap kartınızda bir miktar para bulundurun, bulunduracağınız bu parayı teminat gibi düşünün. Hesabınızdaki paraya karşılık size kredi kartı verebiliyorlar. Yeni kredi kartı aldıktan sonra, düzenli kullanımlar ve ödemeler yaparak kredi puanını yükseltebilirsiniz.

Bankalara otomatik ödeme talimatı ile güven verin
Çalıştığınız bankalardaki hesaplarınızdan ya da kredi kartlarınızdan faturalarınız için otomatik ödeme talimatları vererek çalışmalarınızı aktif hale getirebilir ve bankaların size olan güvenini tekrar kazanmaya başlayabilirsiniz. Böylece finansal başvurularınız daha kolay onaylanacaktır.

Türkiye genelinde belirlenen kredi notu ve puanı ortalaması yapılmıştır. En riskli puan grubundan çok iyi puan grubuna kadar aşamalar vardır. En riskli puan 1-699 arasındayken, çok iyi puanı ise 1700-1900 oranlarındadır. En riskli puan notuna sahip kişiler bankalardan kredi çekme gibi diğer finans işlemlerini pek yapamayacaklardır. Çok iyi kredi notu olan kişiler ise konut, ihtiyaç, araç kredisi gibi bankaların sunduğu tüm olanaklardan yararlanabilmektedir. Aşağıda belirttiğimiz kredi notu tablosundanda hangi grupta yer aldığınızı öğrenebilirsiniz..

En Riskli               Orta Riskli            Az Riskli               İyi           Çok İyi

1-699     700-1099              1100-1499           1500-1699           1700-1900

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

  1. Ödeme güçlüğü çekiyorsanız,
  2. Geçmişte krediniz yasal takibe girdiyse,
  3. Ödemelerinizi gelirinize göre ayarlayın ve yapılandırın
  4. Nakit teminatli kredi kartı alın
  5. Borçlarınızı tek bankada ve kredide birleştirin
  6. Düzenli otomatik ödeme talimatı verin
  7. Mülkünüz varsa ipotek ettirin
  8. Banka hesaplarınızı aktif olarak kullanın. Para girişi ve çıkışı yapın
  9. Borç ödemelerinizin son ödeme tarihini geçirmeden, düzenli ödeyin.
  10. Kredi notunuz yükselmeden kesinlikle başvuru yapmayın. Çünkü onaylanmazsa puanınız düşecektir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2017

İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2017 İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2017 - Bireysel Kredi Hesaplama 2017 faiz oranları enpara ihtiyaç kredisi şartları ile ilgili örneklerle...

Kapat