Öğrenciye Özel Kredi Kartı

Öğrenciye Özel Kredi Kartı
1 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 2 kez okundu.

Metropol hayatında kişiler artık zamandan tasarruf için pek çok konuda dikkatli davranırken alışveriş gibi konularda daha hızlı olduğunu düşünerek interneti seçmektedir. Ayrıca sanal bir ortamdan bahsettiğimiz içinde ödemeler kredi kartı ile internet bankacılığı arasında yapılmaktadır. Nüfusun çoğunluğunun bu kartlara sahip olması herhangi bir meslek dalında görev yaptığı anlamına gelmiyor, her ne kadar bankalar çalışan kesimi kart sahibi yapmaya çalışsa da günümüzde ev hanımlarından tutunda öğrencilere kadar çeşitli özelliklere sahip kartlar sahiplendiriliyor. Yalnız bu durumda öğrenciler bankaları değil bankalar öğrencileri bulmaktadır, bunun mantığı belki her bir öğrencinin ekstra gelir sağlama arzusuna bağlı olarak part time çalışması ya da özel veya devlet destekli burslardan yararlanmasıdır. Her ne kadar banka öğrencileri kart sahibi yapsa da kullandırabileceği limit elbette sınırlıdır. Genellikle 500 TL limit ile verilen kartların özellikleri bağlı oldukları bankalara göre değişebilir.

Bankalar öğrenciler için çeşitli kampanyalar düzenlerken içlerine öğrenci kredi kartı ile ilgili olanakları eklemeyi de ihmal etmez. Öğrenciler tarafından kartı en fazla kullanılan banka İŞ bankasıdır, işte üniversiteli başlığı altında öğrencilere 400 TL limitli kart verirken aynı zamanda yıllık kart ücretini de tahsil etmemektedir aynı zamanda gecikme durumundaki alacağı faiz oranı da diğerlerine nazaran daha düşüktür. Üstelik ilerleyen zamanlardan düzenli borç ödemeniz durumunda kartınızın limitini artırabilirsiniz ismi öğrenciye özel olsa da unutmamalısınız ki netice yaptıkları işlemler aynıdır ve tabi ki kullanım amaçları da. Bankayla aranızı iyi tutmanıza bağlı olarak ileriki dönemlerinizde farklı özelliklere de sahip olabilirsiniz, gelelim öğrencilerin tercih ettiği bu kartın diğer özelliklerine. Normal banka kartları ile yapabileceğiniz her bir işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz ayrıca maksimum kart logosu geçen firmalarda bu özellikteki kartlar ile aynı imkanlara sahip olursunuz.

Öğrenciler için çaba sarf eden bir diğer bankada TEB’dir, ÜniversiTEB ile 300 ila 400 TL arasında değişebilen bir kart limitine sahip oluyorsunuz ve Bonus kart özelliklerini sizlerde kullanabiliyorsunuz. Öğrenci kartlarının çoğu kampanyası onların sosyal hayatını destekleyen türden örneğin ücretsiz müze girişleri ya da sinema ve tiyatro biletleri indirimleri gibi daha pek çok alandan faydalanılabilir. Öğrenci kredi kartı çeşidinde ortak olan başka bir özellikte elbette yıllık kart ücretinin ya hiç olmaması ya da en düşük şekilde fiyatlandırılmasıdır, üniversite hayatına destek olabilmek adına bankaların yaptığı bu kampanyalardan bir diğeri de Ziraat bankası tarafından yapılan genç karttır. Bu kartta kullanım limitiniz eğitim seviyenize göre değişmektedir örneğin lisans öğrencileri için 500 TL limit belirlenirken doktora öğrencileri için 950 TL limit belirlenmiştir. Ziraat bankası zaten genel kesimce emeklilerin ve öğrencilerin bankası olarak görülür çünkü öğrencilerin KYK kurumundan aldıkları burslar buradaki hesaplarına yatar ve çeşitli işlemlerini buradan yürütürler. Böyle imkândan sonra bankanın da öğrenciler için özel kampanyalar düzenlemesi normaldir.

 

Bir önceki yazımız olan Evlilik Kredisi Garanti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
İşletme Kredisi Nedir?

Bankalar ile olan borç alışveriş durumları bilindiği gibi sadece kişilere yönelik değildir, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren farklı firmalarda bilindiği gibi...

Kapat