POS Cihazı Nasıl Alınır ve POS Komisyonları?

POS Cihazı Nasıl Alınır ve POS Komisyonları?
7 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 4 kez okundu.

Ekonominin hızla gelişme göstermesi ve insanların her geçen gün kredi veya banka kartı kullanması pos cihazları ile ödeme seçeneğini de zorunlu kılmıştır. Pos cihazları, hem esnafı hem de tüketiciyi garanti altına alabilen bir ödeme sitemidir. Tüketicinin cebinde nakit taşımanın riski ortadan kalkması ve alabileceği bir üründe taksit seçeneğinden yararlanması, ödemelerin pos cihazları üzerinden yapılması, pos cihazlarını daha cazip hale getirmektedir.

Pos cihazları yönetmeliğinde 2015 yılında yapılan düzenleme ile yazar kasa pos cihazları zorunlu hale getirilmiştir. Ancak bu geçiş bir anda değil kademeli olarak ve belirli sektörleri kapsayarak kullanılmaktadır. Her ne kadar yazar kasa pos cihazlarının kullanımı çoğu yerde zorunlu olsa da çoğu esnaf bu durumun değişeceği görüşünde olduğu için sabit POS cihazı kullanımına devam etmektedirler.

Tahsilât konusunda sıkıntı yaşayan esnaflar pos makinesi kullanımında çok rahat bir nefes almaktadırlar. Hem esnafın hem de tüketicinin alışverişlerinde büyük kolaylıklar sağlayan pos cihazı almak için bazı evraklar ile pos cihazı başvurusunda bulunabilirsiniz

Pos cihazları, kullanılan sektörlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu nedenle pos cihazları mevzuatları da ayrıca incelenmelidir. Pos cihazı için gerekli evrakları sizler için derledik.  Bu yazımızda paylaşacağımız bilgiler dahilinde pos cihazı başvurusunda bulunarak sizler de bir pos cihazına sahip olarak işlerinizi daha da hızlı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Pos Cihazı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pos cihazı için gerekli evraklara geçmeden önce POS cihazını iki farklı şekilde alabilirsiniz. Bunlardan biri şahıs şirketi üzerine, bir diğer ise ticari ortaklık üzerinedir.

Şahıs şirketleri pos makinesi gerekli evraklar:

  • POS cihazı başvurusunda bulunmak isteyen kişinin kimliğinin aslı
  • Vergi Levhası
  • Herhangi bir odaya kayıtlı iseler bu oda kayıt belgesi
  • İmza beyannamesi

Ticari ortaklıklarda pos cihazı için gerekli evraklar:

  • Firma ortaklarının her birinin kimlik belgesine ait fotokopi
  • Vergi Levhası
  • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
  • İmza sirküleri

Pos cihazını bu evraklar ile başvuru yaparak alabilirsiniz. Ancak pos cihazı alırken birçok insan pos cihazı komisyonu ne kadardır? Sorusunu da sormaktadır.  Bununla birlikte birçok banka da pos cihazı kampanyaları düzenlemekte ve pos cihazına sahip olmak kişiler için ideal bir teklif sunmaktadırlar.

Pos cihazları kampanyaları veya pos cihazı alım şartları zaman zaman değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte her bankanın pos cihazları ile olan tutumları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden POS cihazı almak istiyorsanız, pos cihazı ile ilgili bankalar ile direkt olarak görüşerek çok daha doğru bilgileri alabilirsiniz. Pos cihazlarının komisyonları, kullanım süreleri, istenilen harcama seviyesi gibi birçok nokta bankaların pos cihazları sunumunda farklılıklar göstermektedir.  Bununla birlikte pos cihazı başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra pos cihazı kurulumunuzun 1-2 gün içerisinde gerçekleştireceğini sizlere aktaralım.

 

Bir önceki yazımız olan Kanuni Takip ve İdari Takip Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kredi Notum En Az Kaç Olmalı?

Kredi Notum En Az Kaç Olmalı? Kredi notu, bankaların kişilerden gelen kredi başvurularında önem verdiği şartlardan biridir. Kredi veya kredi...

Kapat